Нови цени на горивата од полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши ново порамнување на цените на горивата.

Со најновата одлука, малопродажните цени на бензините се намалуваат за 1 денар, додека дизелот и екстра лесното масло за домаќинство поскапуваат за 1 денар.

Со тоа новите цени за бензините ќе изнесуваат 72 денари за 95 октанскиот бензин, додека 98 октанскиот ќе кошта 74 денари за литар. Малопродажната цена на Еуродизелот ќе изнесува 63 денари за литар, додека екстра лесното масло ќе се продава за 65 денари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи