До четврток променливо облачно и посвежо, со локален пороен дожд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. На места ќе биде нестабилно со пообилен пороен дожд, локално (над 20 л/м2) и појава на ретки грмежи.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 14 °C до 23 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

До четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на влажна воздушна маса, кога времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо. На места ќе биде нестабилно со поројни и пообилни врнежи (над 20 л/м2). Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени. Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд, а во деновите од викендот стабилизирање на времето и пораст на дневните температури.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи