Со трета доза вчера се вакцинирале 69 граѓани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вчера 1.820 граѓани ја примиле првата доза. Интересот за третата доза денеска е зголемен кај медицинскиот персонал кој се наоѓа на приоритетната листа.

Според статистиката, вчера 69 лица биле вакцинирани со трета доза.

Досега, околу 47% од граѓаните постари од 18 години се имунизирани со барем една доза, a над 721 илјада граѓани се вакцинирани со две дози.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи