Честит 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Честит 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците на граѓанките и граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Македонија.

Меѓународниот ден на Бошњаците,  28 септември е денот кога претставниците на Бошњачкиот народ на вториот бошњачки сабор во Сараево го вратија своето национално име Бошњак.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи