Народна банка го објави конкурсот за основци и средношколци по повод Светскиот ден на штедењето

Facebook
Twitter
Email
Print


Народната банка го објави традиционалниот Конкурс за ученици од основното и средното образование по повод Светскиот ден на штедењето ‒ 31 октомври.

Темите оваа година ќе бидат „Штедењето – мудра одлука за подобра иднина” за литературна или ликовна творба за учениците од основното образование и „Штедењето и управувањето со личните финансии во современото дигитално време”- за литературна творба – есеј за учениците од средното образование

Крајниот рок за доставување на творбите е 22 октомври 2021 година.

За најдобрите творби ќе бидат доделени вкупно 15 награди, во неколку категории според возраста на учениците.

Повеќе информации за конкурсот можат да се најдат на линкот: https://bit.ly/Konkurs_Den_na_shtedenje.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи