АМСМ: Прекинат сообраќајот Велес-Градско

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


АМСМ известува дека од пред околу половина час прекинат е регионалниот пат Велес-Градско во двата правци.

„Од 09.13ч. рег.пат Р1102, Велес-Градско е во прекин во двата правци, поради случена сообраќајна незгода“, стои во соопштението на АМСМ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи