Претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде повремено ќе бидат поројни и се очекува да наврнат до 20 л/м2 дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 14 °C до 18 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес ќе има повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови каде повремено ќе бидат поројни и се очекува локално да наврнат до 20 л/м2 дожд.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи