СДСМ Прилеп: Изградба на нова клучка кај ТИРЗ Прилеп, инвестиција 4 милиони евра

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од СДСМ Прилеп информирарат дека во изминатиов период се изгради нова клучка кај ТИРЗ Прилеп. Со тоа се обезбедило безбеден сообраќај и побрз транспорт, како и предност за нови инвестиции. Вредноста на инвестицијата била 4 милиони евра.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи