Утре започнува новата академска 2021/2022 година: Студенти, среќно!

Facebook
Twitter
Email
Print


Утре на 1 октомври, започнува новата академска 2021/2022 година.

Минатата година студентите беа принудени да учат и да полагаат испити и колоквиуми на далечинa. Оваа година ќе има комбинирана настава, односно има можност за студентите и физички да присуствуваат во амфитеатрите и во предавалните.

Наставата ќе биде организирана и онлајн и физички, зависно од природата на предметите, но и од процената што ќе ја прави секој факултет поединечно, согласно бројот на студенти и условите за работа.

„Негувајќи ја традицијата, организирано и свечено да ги пречекуваме новите академски граѓани, факултетите на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје организираат први академски часови. Во таа насока, ве известуваме дека ректорот на УКИМ проф. д-р Никола Јанкуловски на 1. 10. 2021 г. (петок), далечински ќе се обрати на првите академски часови на сите новозапишани студенти на факултетите на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје“, стои во соопштението од УКИМ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи