СДСМ Прилеп: Прилеп ќе добие Младински културен центар на местото на старата Виша школа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од СДСМ Прилеп денес соопштија дека доколку нивниот кандидат Горан Сугарески стане градоначалник на Прилеп, градот ќе добие современ Младински културен центар. Нов мултифункционален објект на местото на старата Виша школа, односно сегашниот Работнички универзитет „Пере Тошев“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи