ЧЕ ВРЕДИ: Електронски систем за прием на барањата на граѓаните и следење на работата на административните работници

Ќе воведеме електронски систем за прием на барања и можност за следење на работата на административните работници врз предметите од страна на барателите. Велат во соопштениет од граѓанската иницијатива ЧЕ ВРЕДИ .

„Систем кој овозможува заведување на барањата на граѓаните, автоматска распределба на предметите на административните службеници, следење на движењето на предметите, управување со документите, заведување на ургенциите, поплаките, жалбите и тужбите против одлуките на општината и создавање складиште на статистички податоци за евалуација на квалитетот на одлуките на општинската администрација и стручноста на административните работници.

– За да нема оправдувања и изговори за нерешените барања со месеци и години

– За навремено да ја детектираме нестручноста и неработењето на општинската администрација

– Навремено да извршиме професионална селекција на администрацијата

– За администрација која знае и која сака да работи

– За департизација и неселективност во извршување на јавните услуги

ЗА ТАКВА АДМИНИСТРАЦИЈА #ЧЕВРЕДИ“, велат од ЧЕ ВРЕДИ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи