ВИДЕО – Сугарески: Булеварски решенија за големите сообраќајници во градот


Имаме булеварски решенија за големите сообраќајници во градот. Продолжуваме со целосна реконструкција на булеварот „Гоце Делчев“ до новата автобуска станица. Вели во најновото соопштение кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на СДСМ, Горан Сугарески.

„Новиот лик на влезот во нашиот град од Скопје, го заокружуваме со ново булеварско решение до кружниот тек кај „Солидност“. Реконструкцијата на влезот од Битола, продолжува со булеварско решение до раскрсницата кај Чумовчани. Нови булевари, современи улици“, вели Сугарески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи