Голем успех на прилепчани и ФОТО КИНО КЛУБ – ПРИЛЕП на 50 државниот фестивал за аматерски филм во Струмица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Голем успех на прилепчани и ФОТО КИНО КЛУБ – ПРИЛЕП на 50 државниот фестивал за аматерски филм во Струмица.

  1. Златна плакета за документарниот филм „Конески“ за Галина Стрезоски
  2. Бронзена плакета за документарниот филм „Бочварот Миле од Крушево“ за Љупчо Ристески Бубо
  3. Бронзена плакета за краткиот игран филм „Театар“ за Весна Арсиќ и Лорин Кочоски
  4. Златна плакета за камера на филмот „Три“ за Петар Кироваков (Режија Мартин Пресилски)
  5. Златна плакета за музика на филмот „Три“ за Иван Јованоски (Режија Мартин Пресилски)
  6. GRAND PRIX и Златна плакета за Режија за играниот филм „Миле Петрески – изработувач на народни инструменти“ за Љупчо Ристески Бубо Честитки за сите наградени !!!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи