Ново формираните тутунски здруженија : Згрозени сме од нискиот начин на комуникација на кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ за Долнени

Згрозени сме од нискиот начин на комуникација на кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ господинот Аднан Дџафероски за општина Долнени, општина која е најголем производител на тутун во државата. Се вели во реакцијата на новоформираните тутунски здруженија.

„На ваков начин да се третираат тутунарите како луѓе кои смрдат, неписмени простои слепи и други погрдни зборови само кажува за односот како овие луѓе планираат да ги третираат чесните тутунопроизводители. Како здруженија кои по функција имаме право и обврска да ги штитиме нашите членови, а воедно и претседател на здружението Тутунска Мака, бараме јавно извинување во рок од 24 часа од господинот Аднан Џафероски, во спротивно ќе повикаме нашето членство од општина Долнени и сите тутунопроизводители да не го даваат гласот за овој кандидат“, се вели во реакцијата.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи