ВИДЕО – Сугарески: Градиме нов кружен тек кај новата автобуска станица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Тесното сообраќајно грло кај новата автобуска станица, го решаваме со изградба на нов модерен кружен тек, вели во најновото соопштение кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на СДСМ, Горан Сугарески.

„Со новиот сообраќаен режим на овој дел од градот, ја зголемуваме безбедноста на сите учесници во сообраќајот. Градиме современа сообраќајна инфраструктура, како основа на локалниот економски развој“, истакна Сугарески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи