Во Прилеп приведен осомничен дилер на дрога

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 03.10.2021 полициски службеници од СВР Битола – Одделение за внатрешни работи Прилеп го лишија од слобода Ф.М.(26) од Прилеп.

При претрес извршен со претходно издадена судска наредба во дом и други простории на ул.„Пере Тошев“ во Прилеп, во кои живее Ф.М. биле пронајдени и одземени марихуана, кафеава прашкаста материја, дигитална вага и пари во различни апоени.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи