Засега не се планираат нови рестриктивни антиковид мерки

Facebook
Twitter
Email
Print


Во болниците има сe помалку пациенти и засега не се предвидува воведување на растрикции како мерки за превенција од ширењето на корона вирусот, рече министерот за здравство, Венко Филипче.

„Оваа еднаква бројка, ова плато, не ги оптеретува болниците. Напротив, тие се празнат. Секој ден има се помалку пациенти. Затоа и се затвораат овие одделенија коишто беа ковид центри. Така што, засега, нови рестрикции не планираме“, рече Филипче.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи