Најголем повеќечасовен пад на Фејсбук, светот остана и без Инстаграм и Месинџер


Водечката светска социјална мрежа Фејсбук, како и нејзините платформи Инстаграм, Месенџер и Ватсап од попладнево околу 17 часот по средноевропско време се недостапни за милијарди корисници ширум светот.

Од компанијата не кажуваат што е причината за проблемот.Единствениот јавен коментар на Фејсбук досега е твит на апликацијата Твитер во која компанијата соопштува дека „некои луѓе имаат проблем да пристапат до Фејсбук апликацијата и дека се работи на отстранување на проблемот“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи