Од денеска во продажба билети за мечот Македонија-Германија во Скопје, бројот на навивачи е ограничен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Фудбалската федерација на Македонија ги објави цените на влезниците за мега-дуелот со лидерот во нашата група, а дозволен е 50 посто од капацитетот на националната арена „Тодор Проески“.

Фудбалската федерација на Македонија преку Mk Tickets, официјалниот партнер за продажба на билети, од денеска, понеделник, 4. октомври започнува со продажба на билети за квалификацискиот натпревар на македонската А репрезентација против Германија кој ќе се одигра на 11. октомври на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Влезниците ќе се продаваат по цена од 100. денари за западната трибина, 300 денари за блоковите 1, 2, 5 и 6 од јужната трибина и блоковите 13, 18, 19 и 24 од северната трибина и 500 денари за централните блокови од јужната и северната трибина на Националната арена „Тодор Проески“.

Билетите од источната трибина се ставени на располагање за гостинските навивачи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи