Најгледаното видео наскоро ќе има поголем број на прегледи од населението на планетата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Песната “Despacito”, хит на Луис Фонси и Деди Јенки, двајца уметници од Порторико, објавена во 2017 година, наскоро ќе има поголем број прегледи наЈутуб  отколку што има жители на планетата.

Оваа песна има повеќе од седум милијарди и петстотини милиони прегледи за 4 години (7,563,379,773). Вкупното население на планетата Земја се проценува на седум милијарди и деветстотини милиони луѓе.

Песната е мешавина од  латино, регетон и поп и со неа, Фонси и Јенки освоија четири латино Греми награди во 2018 година.

“Despacitо” на македонски јазик значи „Полека“.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи