Сугарески: Нова современа патна инфраструктура во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Градиме нова современа патна инфраструктура во Прилеп, за подобар и побезбеден сообраќај, вели во најновото соопштение кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на СДСМ, Горан Сугарески.

Сугарески набројува дел од капиталните проекти во оваа сфера:

  • Целосна реконструкција на булеварот „Гоце Делчев“ до новата автобуска станица.
  • Булеварско решение од влезот од Скопје до кружниот тек кај „Солидност“.
  • Булеварско решение од влезот од Битола до раскрсницата кај Чумовчани.
  • Градиме нов кружен тек кај новата автобуска станица.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи