Тешко повредена 19 годишна девојка во сообраќајка во Прилеп при судир на ауди и мопед


На 03.10.2021 во 14.50 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на крстосницата од ул.„Јоска Јорданоски“ со ул.„Цане Илиоски“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од П.К.(43) од Прилеп и мопед, управуван од Д.Т.(21) од Прилеп, и двете со прилепски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од мопедот, М.Н.(19) од Прилеп, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на несреќата од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи