Излезе првиот официјален трејлер за новата серија на HBO, House Of The Dragon

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Излезе првиот официјален трејлер за новата серија на HBO, House Of The Dragon.

Станува збор за серија поврзана со веќе култната Game of Thrones, чие дејствие се одвива 200 години пред падот на железниот трон и е поврзано со владеењето на династијата Таргариан.

Серијата треба да излезе во 2022 година.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи