Прилепчанец и битолчанец повредени во сообраќајка на патот Битола-Прилеп


На 04.10.2021 во 14.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола-Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „алфа ромео”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(64) од Прилеп и патничко возило „фиат брава“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(63) од с.Крклино, битолско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил К.Т., а со телесни повреди се здобил Б.Т., констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи