Фејсбук се врати во функција

Facebook
Twitter
Email
Print


Неколку минути после полноќ, Facebook се врати во функција.

Најголемата социјална мрежа заедно со апликациите Messenger, WhatsApp и Instagram не функционираа повеќе од шест часа. Нема официјални информации за причините за падот дури и шест часа по падот, но истиот се припишува на проблеми со DNS -серверите.

Акциите на Фејсбук денеска се намалија за повеќе од 5,50 %, со што се намалува пазарната вредност за повеќе од 50 милијарди долари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи