Краткотраен прекин на вода во дел од Крушево поради инсталирање на нов приклучок


Инсталираме нов приклучок на вода. Заради тоа краткотраен прекин на вода ќе имаат хотелите и дел од домаќинствата, велат од Комуна.

Покрај хотелската зона, без вода ќе останат и следните улици:

Тодор Проески
Мише Ефтим
Коча Миленку
Питу Гули
Партизанска
Никола Карев
Манчу Матак

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи