Лишени од слобода двајца прилепчани, затекнати при купопродажба на дрога


На 06.10.2021 околу 16.45 часот на ул. „Спиро Црне“, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода И.К.(49) и Н.З.(44), двајцата од Прилеп, затоа што биле затекнати при купопродажба на дрога.

Подоцна, при претрес во домот на И.К., извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела грутчеста материја, бела прашкаста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од бела прашкаста материја. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи