Почина новинарот Трајче Јованов

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


По кратко боледување на своја 60-годишна возраст почина новинарот Трајче Јованов.

Јованов најголем дел од својата новинарска дејност ја поминува во радио Штип, од каде по згаснувањето на радиото продолжува во Angels FM. На јавноста ѝ е познат по својата професионалност и големиот удел во прес службата на фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, позиција која ја изведува од 1988 година.

Покрај новинарството, тој имаше и уште една голема љубов – актерството. Почетоците му се во Драмското студио при Домот на културата во Штип. Тој неуморно аматерски учествуваше во монодрами и претстави.

Сочувство до семејството, нека почива во мир.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи