Сообраќајка на Плетвар, сообраќајот се одвива по една лента


На магистралниот пат Росоман – Прилеп, на превојот Плетвар, попладнево се случила сообраќајна несреќа во која учествувале шлепер и автомобил.

Сообраќајот во моментов се одвива отежнато на тој дел, односно возилата се насочуваат по една коловозна лента.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи