Украдено оружје од „Еурокомпозит“


На 05.10.2021 во 14.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во периодот од 03.10 до 05.10.2021 непознат сторител со употреба на сила влегол во кругот од фабриката „11-ти Октомври – Еурокомпозит“ на ул. ,,Александар Македонски”, по што со подесен алат влегол во неколку објекти и одзел неколку парчиња оружје и други предмети. Увид извршила увидна екипа од ОВР Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи