Падна првиот снег на Пелистер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Дождливото време и ниските температури кои на Баба планина со врвот Пелистер достигнуваат и до – 3 степени целзиусови го донесоа и првиот есенски снег за оваа 2021 година.

Порталот Бабам Битола објави фотографиии од Стефан Петровски и екипата која е дежурна на Антена со што ни ја пренесоа глетката на снежниот Пелистер.

Ниските температури ќе се задржат и понатаму што значи дека снегот ќе продолжи да паѓа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи