ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Сугарески е само продолжение на приказната Илија Јованоски

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп преку видео изјава потенцира дека Горан Сугарески тогаш кога имаше можност да направи нешто за Прилеп, тој му ја направил најголема штета на градот.

„Сугарески тогаш кога имаше можност да направи нешто за Прилеп, ја направи најголемата штета на Прилеп. Тој е само продолжение на приказната Илија Јованоски“, велат од ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп.

Повеќе во видео изјавата:

Сугарески тогаш кога имаше можност да направи нешто за Прилеп,ја направи најголемата штета на Прилеп.

Сугарески тогаш кога имаше можност да направи нешто за Прилеп,ја направи најголемата штета на Прилеп. Тој е само продолжение на приказната Илија Јованоски.

Posted by ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп on Saturday, 9 October 2021

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи