Прва женска фудбалска лига на Македонија: ЖФК Деспина Прилеп – ЖФК Атлетико Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска започнува шампионатот во Првата женска фудбалска лига на Македонија.

Во денешниот натпревар силите ќе ги одмерат екипите на ЖФК Деспина Прилеп и ЖФК Атлетико од Битола.

Мечот започнува во 14 часот во спортската сала „Павел Шатев“ во Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи