Во живо од Прилеп: Јубилеј „80 години од Денот на народното востание, 11 Октомври”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во Прилеп започна одбележувањето на 11 октомври – Ден на народното востание и 80-годишнината од овој настан кога во 1941 година беше означен почетокот на Народно-ослободителната војна.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи