Во последните 24 часа, во Прилеп наврнале 13 литри на метар квадратен

Facebook
Twitter
Email
Print


Според податоците од УХМР, во изминатите 24 часа, до 8 часот утринава, во Прилеп наврнале 13 литри на метар квадратен.

Најмногу дожд наврнало во Гевгелија и во Дојран 25л/м2, потоа во  Штип и Ѓуриште наврнале 24 л/м2,во Демир Капија и Берово – 22 л/м2, во Битола 20 л/м2, во Куманово и Виница 18 л/м2, во Крушево  и Тополчани 17 л/м2, Струмица 16л/м2, во Крива Паланка 14 л/м2, во Скопје, Петровец и Претор 13 л/м2, во  Зајчев Рид 11 л/м2, во Пожаране 10 л/м2 , на  Попова Шапка наврнале 11 л/м2, во Маврово 7 л/м2 , 6л/м2 во Тетово, во Лазарополе  и Охрид 5л/м2.

И за наредните три дена метереолозите најавуваат врнежи од дожд  пропратени со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи