Амбасада на Русија: Нека им е вечна слава на храбрите македонски борци антифашисти

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Честитка по повод 11 Октомври, Денот на востанието во Македонија, упати и Амбасадата на Руската Федерација во Скопје:

„Денеска со положување цвеќе на спомениците на Методија Андонов-Ченто, на Кузман Јосифоски-Питу, на Жена борец и на Могилата на непобедените во Прилеп, како и во Меморијалниот комплекс Партизански гробишта во Бутел им оддадоа почит на храбрите македонски борци-антифашисти!

Нека им е вечна слава“,  објави Руската Амбасада на својот профил на Фејсбук.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи