ВИДЕО – Инцидент помеѓу огранокот на Левица од Прилеп и премиерот Зоран Заев

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На одбележувањето на прославата по повод 80 годишнината од подигнувањето на востанието против фашистичкиот окупатор во Прилеп, на Паркот на Револуцијата денеска се случи инцидент помеѓу огранокот на Левица и премиерот Зоран Заев во моментот кога тој полагаше свеќе во криптата на Могилата. Огранокот на Левица за цело време додека се полагаа цвеќињата стоеше во внатрешниот дел на криптата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи