ВИДЕО – Јовчески: После 17 октомври почнуваме со промени, почнуваме со борба за проекти, остварување на нови визии


Честит и вековит да е 11 октомври, денот на народното востание на македонскиот народ против фашистичкиот окупатор. Истакна денеска во Прилеп, на Паркот на Револуцијата, кандидатот за градоначалник на Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Борче Јовчески.

„Цели 80 години поминаа од денот кога пукна првата пушка во Прилеп за ослободување и независност на оваа Македонија. Прилеп даде многу жртви за да се создаде слободна Македонија. Наша обврска е да ја чуваме, градиме и надградиме, наша обврска е да се бориме и да ја направиме економски посилна.

После 17 октомври почнуваме со промени, почнуваме со борба за проекти, остварување на нови визии. Воедно, на 17 октомври ве повикуваме да излезете и да се појавите на денот на гласање.

Оваа прилика ја користам и да ве поканам во 19 часот и 30 минути да дојдете на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за Обнова на Македонија, каде што ќе слушнете добар дел од нашите проекти“, истакна Јовчески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи