Поради снег забрана за тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Дел од повисоките места во земјава од утринава се под врнежи од снег, каде сообраќајот се одвива отежнато.

На патот Маврово – Дебар од утринава е воведена и забрана за тешки товарни возила.

„Поради врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, од 09.45 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила“, стои во соопштението на Македонија пат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи