Укината забраната за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Facebook
Twitter
Email
Print


АМСМ соопштува дека денеска од 12 часот, веќе е укината забраната за движење на товарни возила на патниот правец Маврово-Дебар.

Сепак, останува на сила апелот граѓаните кои управуваат со каков и да е вид на возило да бидат особено внимателни, бидејќи сообраќајот се одвива во услови на дожд и снег на повисоките места.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи