Автобус со работници од фабриката „Кромберг и Шуберт“ се преврте во Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Автобус кој утрово превезувал работници во фабриката „Кромберг и Шуберт“ се превртел од патот на излезот од индустриската зона „Жабени“ во Битола.

Утрово во СВР Битола пријавено е дека во 06.30 на излезот од фабриката ,,Кромберт и Шуберт” има превртен автобус. Полицијата врши увид, а според информациите на СВР Битола повредените се надвор од животна опасност.

Од Битолската болница соопштија дека се донесени 5 повредени пациенти со полесни повреди, третирани амбулантски и не се хоспитализирани.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи