ВИДЕО – Николоски: На 17 октомври да ги започнеме промените во Македонија, баш од тука од Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Почитувани пријатели, 17 октомври, недела, е денот на одлука и за Прилеп и за Македонија. На 17 октомври да ги започнеме промените во Македонија, баш од тука од Прилеп. Би сакал да им порачам на сите кои што ме гледаат, да се храбри и да излезат на гласање, масовно уште во раните утрински часови, затоа што големата излезност ќе значи убедлива победа за ВМРО-ДПМНЕ, за кандидатот и иден градоначалник на Општина Прилеп, д-р Борче Јовчески и за носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од Дејан Проданоски. Истакна на прес конференција Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Почитувани пријатели,
17 октомври, недела, е денот на одлука и за Прилеп и за Македонија.
На 17 октомври да ги започнеме промените во Македонија, баш од тука од Прилеп.
Би сакал да им порачам на сите кои што ме гледаат, да се храбри и да излезат на гласање, масовно уште во раните утрински часови, затоа што големата излезност ќе значи убедлива победа за ВМРО-ДПМНЕ, за кандидатот и иден градоначалник на Општина Прилеп, д-р Борче Јовчески и за носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од Дејан Проданоски.

Posted by ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп on Петок, 15 октомври 2021

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи