ВИДЕО – Сугарески: Во недела граѓаните го избираат Најдоброто


Во недела на 17 октомври граѓаните го избираат #Најдоброто. Граѓански концепт од граѓаните за граѓаните. Општинскиот Совет, храм на демократијата.

Нови булеварски решенија и реконструирани влезови. Семеен парк, повеќенаменски спортско-рекреативен центар. Уредување на Градската река и Дабнички канал.

Нов кружен тек кај новата автобуска станица. Младински културен центар, катче со содржини за младите и НВО секторот.

Прилеп како инклузивна општина со грижа за лицата со посебни потреби.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи