Прилепчанец сакал да патува со фалсификуван ПЦР тест, полицијата го откри и казни

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 13.10.2021 на Граничен премин „Ќафасан“, А.А.(25) од Прилеп приложил фалсификуван ПЦР тест за Ковид-19.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи