Дупка длабока 10 метри се појави на патот Дебар-Маврово, сообраќајот во прекин

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Авто мото сојуз на Македонија известува за ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ:

На 16.10.2021 година од 08:00 часот затворен е сообраќајот на регионалниот пат Дебар – Маврово кај Бања „Косоврасти“, поради пропадната дупка на патот со длабочина од 10 метри, со можност да се прошири.

Сообраќајот се пренасочува од Струга.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи