Отворена годишната изложба на ДЛУП 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Синоќа во ликовниот салон од ЦК”Марко Цепенков” беше отворена годишната изложба на ДЛУП 2021. Изложбата ја отвори уметникот Методи Исков, претседател на ДЛУП, кој рече дека е изложено едногодишното творештво на 20 уметници, членови на Друштвото.

Посетителите во наредните 2 недели ќе можат да се запознаат со делата од:

Методи Исков, Елена Димоска, Верче Николоска, Давид Атанасоски, Александар Џинго, Марта Макеска, Маја Најдоска, Ангела Башеска, Александра Богоеска, Павлина Илијоска, Анита Сотироска, Бојана Артиновска, Емил Солески, Ферди Булут, Кристина Малинческа, Марија Ѓорѓиоска, Славчо Павлоски, Филип Перески, Драган Алпи, Васил Костов, Михајло Ристески, Златко Крстески

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи