Претежно облачно време

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 5 °C до 14 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес ќе се задржи облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, пообилни во југоисточните делови (каде се очекува да наврнат дополнителни 30 л/м2 за 24 часа).

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи