ВИДЕО- Проданоски: Прилеп повторно го облеа светлина, Прилеп повторно ќе живее во знакот на демократијата


Почитувани сограѓани, драги прилепчани, чест и задоволство е да ви се обратам денеска на денот кога Прилеп повторно ќе го облее светлина, на денот кога Прилеп повторно ќе живее во знакот на демократијата, истакна на денешната прес конференција носителот на листа за советници од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Прилеп, Дејан Проданоски.

„Како што ветивме и во предизборната кампања, Советот на Општина Прилеп ќе биде храм на демократијата, ќе биде отворен за сите граѓани и согласно сите законски прописи и процедури ќе се формираат сите тела и ќе функционира Советот во наредните 4 години.

Ви благодарам за поддршката која што ни ја дадовте и верувајте дека во наредниве 4 години Прилеп ќе биде град за живеење за сите луѓе“, рече Проданоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи