ВИДЕО – Се урна таванот во еден од ходниците на старата општинска зграда – вработените стравуваат за животот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Се урнал дел од таванот во еден од ходниците на старата општинска зграда. Дел од вработените кои сакаат да останат анонимни, а пред малку ни го испратија ова видео велат дека среќа што таванот паднал во текот на ноќта кога во објектот  нема луѓе, инаку можело да дојде до страшна несреќа.

Раскажуваат  дека секој ден стравуваат за својот живот затоа што зградата која е што е стара скоро еден век целата е во распаѓање, а државните институции со години не сакаат да преземат ништо и покрај бројните укажувања на вработените кои секојдненво се соочуваат со страшна нехигиена и нехумани услови за работа.

Инаку во старата општинска зграда работат 30-тина луѓе во неколку подрачни министерства, државни служби и органи. А таму свои простории имаат и некои невладини организации.

Бараат итно решавање на нивниот проблем. Или престување во друг објект или реновирање на постоечкиот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи