Новиот состав на Советот во Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ 15, СДСМ 10, Левица 2


Според се уште неофицијалните информации и според  бројот на досега обработените гласачки ливчиња вака засега изгледа новиот состав на Советот во Прилеп:

  • ВМРО-ДПМНЕ – 15 советници 
  • СДСМ – 10 советници
  • Левица 2 – советници

Инаку ова се официјалните резултати на ДИК за Прилеп :

  • Борче Јовчески – ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата – 22.196 или 54,84%
  • Горан Сугарески,  СДСМ – 14.655 или 36,21%
  • Жарко Стеваноски – ГИ – 1.071 или 2,65%
  • Славе Петрески – ЛДП/ДОМ – 587 или 1,45%
  • Зоран Митрески  – Интегра – 314 или 0,78%

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи